Френският нападател Андре-Пиер Жиняк се разписа два пъти и помогна за победата на Тигрес с 3:0 над Олимпия Хондурас, която прати мексиканския клуб на финала в Шампионската лига на КОНКАКАФ.

Жиняк реализира две дузпи в добавеното време на първата част и в 57-ата минута, а автогол на Елвин Касилдо оформи класическия успех в 78-ата минута.

Олимпия игра през цялото второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Дейби Флорес малко преди почивката.

В спора за трофея Тигрес ще срещне във вторник в Орландо Лос Анжелис, който спечели срещу Клуб Америка от Мексико с 3:1 след два гола на Карлос Вела и един на Блесинг, след като Касерес беше извел мексиканския тим напред в резултата. Срещата завърши и с два червени картона по един за всеки тим, като първо Атуеста напуска от отбора на Лос Анжелис при резултат 0:1, а Рейес от Клуб Америка беше изгонен в 79-ата минута.