Португалия все пак ще има шанс да участва на Световното в ЮАР. Това стана факт, след като Швеция загуби гостуването си на Дания, а Кристиано Роналдо и компания спечелиха с 3:0 като домакини на Унгария.

Шимао откри за Португалия в 18-та минута. В 27-та Нани влезе принудително на мястото на Кристиано Роналдо, но това не попречи на съотборниците му да стигнат до победата. Лиедсон в 74-та и отново Шимао в 79-та минута донесоха успеха за португалците.

Така във временното класиране Португалия излезе втора с 16 точки пред Швеция с 15. в последния кръг обаче иберийците са домакини на Малта и се очаква без проблеми да спечелят и да си осигурят място на баражите. В такъв случай аут от Световното ще остане Швеция, която е домакин на Албания, но дори при победа може да се окаже на трето място.