Португалия не срещна проблеми в последната си контрола преди ЕВро 2008. Иберийците се наложиха с 2:0 над съперника на България в световните квалификации Грузия.

В лежерно темпо и без твърде много усилия, португалците реализираха и двата гола през първото полувреме. Жоао Моутиньо откри в 19-та минута, когато засече центриране от корнер. Домакините натискаха сериозно и сътвориха много атаки, но защитата на Грузия се държеше много стабилно по време на целия двубой. В 40-та минута Кристиано Роналдо удари греда от пряк свободен удар, а отбилата се топка тупна долу, но не премина гол линията. Все пак в 44-та Шимао се разписа от дузпа, отсъдена от рефера Леви Меир за нарушение на вратаря на грузинците Лориа и така донесе сигурност за Португалия.

Това даде възможност Луиш Фелипе Сколари да замени титулярите си Рикардо, Рикардо Карвальо, Кристиано Роналдо, Шимао, Петит и Деко на почивката. На тяхно място се появиха Куим, Бруно Алвеш, Нани, Куарешма, Раул Мейрелес и Мигел Велосо.

Футболистите със свежи сили тръгнаха на щурм към вратата на Лориа, но отбраната на Грузия в крайна сметка издържа на всички атаки и си тръгна с не толкова неприятно поражение.

Португалците зарадваха своите фенове във Висеу, като мачът се игра на 15-хилядния Естадио до Фонтело.

Португалия: Рикардо (Куим, 46); Босингва (Мигел, 62), Пепе (Фернандо Мейра, 62), Карвальо (Бруно Алвеш, 46), Пауло Ферейра; Жоао Моутиньо (Уго Алмейда, 72) Петит (Мигел Велосо, 46), Деко (Раул Мейрелес, 46); Роналдо (Нани, 46), Нуно Гомеш (Елдер Пощига 62) и Шимао (Куарешма, 46)

Грузия: Лориа, Лобжанидзе, Чкитишвили (Климиашвили, 46), Алексидзе, Яшвили (Девдариани, 46), Кобиашвили (Гоциридзе, 46),Кизанишвили, Асатиани (Саная, 67), Ментешашвили, Кениа (Барабадзе, 67) и Наваловски (Меребашвили 81)