Тимът на Португалия записа изключително трудна победа с 2:1 като гост на Казахстан. Развръзката на срещата дойде в самия край. В 84-тата минута влезлият като резерва Ариза Макукула засече с глава центриране на Рикардо Куарешма и вкара така важния гол за Португалия. За футболиста на Маритимо това бе гол в дебюта му с националната фланелка.

В първата минута от даденото от съдията продължение Кристиано Роналдо донесе успокоението в тима на Луиш Фелипе Сколари. Суперзвездата на Манчестър Юнайтед вкара с туповен изстрел с левия крак след пас на Нани и самостоятелен пробив.

В последната, пета минута на продължението пък Дмитрий Бяков вкара почетното попадение за Казахстан.

В друг мач от същата група Сърбия разгроми с 6:1 като гост Азербайджан и по този начин запази шансовете си за класиране на Евро 2008.

В двубой без значение Белгия победи Армения с категоричното 3:0.