Младежкият национален отбор на Португалия постигна разгромна победа с 4:0 над Черна гора в мач от трета квалификационна група за Евро 2009, където е и България.

Съвсем логично домакините доминираха в двубоя на стадион „Д-р Хорхе Сампайо”. Още в 17-та минута Морейра откри головата сметка за своя тим. Другите три гола паднаха през втората част. В 58-та минута Коельо удвои, като се разписа от малък ъгъл след центриране от пряк свободен удар на Мигел Велосо. Само осем минути по-късно Мануал Фернандеш направи резултата класически след центриране на Виейриня. Отново той оформи крайното 4:0 за възпитаниците на треньора Руи Касадор.

Двата отбора започнаха двубоя със следните състави:

Португалия: Рикардо Батиста – Васко Фернандеш, Мануел да Коща, Нуньо Коельо, Анутунеш – Мануел Фернандеш, Мигел Велосо, Пеле – Пауло Машадо (51-Тархино) – Виериня (80-Перейриня) и Жоао Морейра (74-Сичеро)

Черна гора: Янушевич – Божович, Калудерович, Райович, Игуманович – Тодорович (65 – Милич), Зверотич, Фатич – Йоветич, Вуйович (70-Йованович), Степанович (70-Дуришич)

С победата Португалия се изравни на върха в класирането с Англия с пълен актив от шест точки в два изиграни мача. България е на дъното без спечелена точка от две срещи. Тимът на Александър Станков приема португалците на 12-и октомври на стадион „Българска армия в София”.