Кристиано Роналдо вкара два гола за победата на Португалия с 5:1 срещу Камерун, в контролна среща, играна в Леирия.

Това бе четвърта поредна победа на португалците, и най-тежката загуба на Камерун от 20 години насам.

Роналдо вкара в 21-та минута, за да открие резултата, но Винсент Абубакар изравни две минути преди почивката, за да запази интригата.

Тя бе убита само за минути през второто полувреме, след като Раул Мейрелеш и Фабио Коентрао направиха 3:1 за секунди между 66-та и 67-та. Единьо довърши съперника с четвърти го в 77-та минута.

Роналдо се разписа и в 83-та минута, и нещата вървяха към поредния му хеттрик, но Пауло Бенто го замени три минути преди края, и не му остави време да го оформи.

Въпреки това, Кристиано Роналдо със сигурност ще помни мача, тъй като първото му попадение го направи водещ реализатор на Португалия, за всички времена. Миналия ноември звездата на Реал Мадрид изравни рекорда на Паулета, от 47 гола, и вече има 49 на сметката си.