Португалия направи 1:1 с кувейтския отбор Ал Самия в приятелска среща, за радост на феновете на стадион „Тамер”. Селекционерът на Португалия Луиш Фелипе Сколари пусна в игра футболистите, които участваха по-малко в евроквалификацията с Белгия през уикенда, като единствено в атака разчиташе отново на Карешма, Пощига и Нани. Специалистът пусна в игра всичките си налични резерви по време на двубоя.

През първото полувреме гостите имаха доста положения, но не успяха да ги реализират. Така започна и втората част, като попаденията паднаха в последните 10 минути от срещата.

Жоао Томаш се разписа от третия опит, след като пропусна изгодни положения в 58-та и 60-та минута, той откри в 84-та, след като засече с глава центриране на Каршема.

Стадионът изригна само четири минути по-късно, когато Сюлуман се възползва от една лошо изчистена топка и изравни.

Следващият мач на Португалия е на 22 август – евроквалификация с Армения.