С два гола на централния защитник Роландо Порто се наложи с 2:1 над Витория Гимараеш в мача за Суперкупата на Португалия.

Така новият им старши треньор Витор Перейра, който досега беше помощник на Андре Вияш-Боаш, стартира кариерата си с победа и трофей.

Това е трета поредна Суперкупа на страната за драконите и продължение на прекрасния им сезон, който миналата година се увенча с победа в Лига Европа, титла в страната и Купа на Португалия.

Порто стартира отлично в мача и след чудесно фалцово центриране на Хълк от дясното крило Роландо откри резултата.

Футболистите от Гимараеш, които загубиха финала за Купата с 2:6 от Порто, изравниха в 32-ата минута чрез Марсело Тоскано. Той беше оставен непокрит в наказателното поле и засече центриране на Таржино. В 40-ата минута

Порто стигна до нов и вече оказал се победен гол, отново чрез Роландо. Той заби топката от малък ъгъл след центриране на Хълк от фаул.

Следващият тест за Порто изглежда най-тежък, но в същото време и очакван с интерес от доста фенове. На 26-и август в Монако те ще се изправят срещу Барселона в мач за Суперкупата на Европа.