Лидерът в португалското първенство Порто претърпя изненадващо поражение с 1:2 като гост на Боавища, но въпреки това запази първата си позиция. „Драконите” имат 62 точки и са на четири пред втория Спортинг и пет пред Бенфика. Двата лисабонски гранда се срещат в градското дерби в неделя вечер.

Боавища откри резултата в 14-та минута, след като защитникът Рикардо Силва засече центриране от корнер на Рафал Гажелак. Жозе Мануел удвои аванса на домакините в 51-та минута.

Лучо Гонсалес намали от дузпа в 70-та минута, след нарушение в наказателното поле на вратаря на Боавища Петер Йеле срещу Адриано.

Стражът на домакините получи и червен картон в дебютния си мач като титуляр за Боавища.

В другия мач от португалската Суперлига тази вечер Белененсеш победи Бейра Мар с 2:0.