Порто оправда ролята си на фаворит и победи с 3:0 Тондела във финала за Суперкупата на Португалия, игран в Авейро. Така "драконите" спечелиха трофея за 23-ти път. През май двата отбора се срещнаха във финала за Купата на страната и тогава Порто се наложи с 3:1.  Тондела обаче изпадна от португалския елит и ще играе във Втора лига от следващия сезон.

"Драконите" откриха резултата след половин час игра. При изпълнение на корнер Еванилсон изпревари защитниците и отклони топката назад, а за непокрития Мехди Тареми остана само да я прати в мрежата.

Порто нанесе втория си удар само след 2 минути.  След шут на Тареми топката се удари в левия стълб, но Еванилсон я довкара за 2:0. През второто полувреме темпото спадна, но Тареми все пак удпя да се разпише отново в 83-ата минута за крайното 3:0.