Порто си осигури участие на финала в турнира за Купата на Португалия и запази шансове си да запише златен дубъл през този сезон.

Драконите загубиха с 1:2 навън срещу Ещрела Амадора във втория полуфинален мач, но преди това бяха спечелили домакинството си с 2:0 и с общ резултат 3:2 се класираха за финала в Лисабон на 31 май.

Порто откри резултата в четвъртата минута чрез Ернесто Фариас, но голове на Варела и Анселмо преди почивката помогнаха на Ещрела да постигне обрат в срещата.

В другия полуфинал Пасош де Ферейра победи Насионал с 3:2, постигайки общ резултат 5:4 и се класира за решителния двубой за спечелването на трофея.

Освен за купата, Порто е фаворит и за титлата на Португалия, тъй като пет кръга преди края на първенството има преднина от четири точки пред втория Спортинг.