Спорна дузпа през второто полувреме спаси Порто от домакинска загуба в дербито с Бенфика в последната среща от 17-я кръг на португалското футболно първенство.

Двубоят завърши 1:1, а Порто запази лидерската си позиция с 35 точки, с точка аванс пред лисабонския си съперник.

Бенфика поведе в резултата в последните секунди на първата част. Хосе Рейес центрира от ъглов удар от дясно към близката греда и Хасан Йебда с глава прати топката в мрежата на Елтон.

След почивката играта продължи равностойно. В 72-ата минута обаче Лисандро Лопес симулира в наказателното поле и беше отсъдена дузпа, която Лучо Гонсалес хладнокръвно реализира. До края и двата отбори имаха по един шанс да стигнат до успеха, но нов гол не падна.

Третият Спортинг Лисабон пропусна отлична възможност да се доближи до лидерите след домакинско поражение с 2:3 от Брага. "Зелено-белите" останаха с 31 точки.