Отборът на Порто направи нова крачка към титлата в Португалия, след като разгроми с 5:0 като домакин Беленензеш в последен мач от 30-ия кръг на местното футболно първенство. С успеха "драконите" събраха 73 точки и имат преднина от шест пред втория Бенфика при оставащи едва четири кръга до края.

Колумбиецът Луис Диас вкара много красив гол от далечна дистанция, за да оформи крайния резултат в добавеното време.

Тикиньо Соареш бе дал преднина на домакините след половин час игра, а останалите голове паднаха след почивката. Таранът Муса Мерега покачи на 2:0 в 58-мата минута, а Алекс Телеш от дузпа и резервата Фабио Виейра също намериха вратата на Беленензеш, преди да дойде моментът на Диас, който завърши зрелищно бърза контраатака.

За Беленензеш поражението бе трето в последните четири мача. Тимът се намира на 14-о място в класирането с 31 точки, на четири над зоната на изпадащите.