Порто измъкна драматична победа с 3:2 в гостуването на Ещорил, след като губеше с два гола на почивката. Така "драконите" остават без загуба и дръпнаха с три точки пред Спортинг на върха на класирането. Ден по-рано тимът от Лисабон изненадващо отстъпи с 2:3 на Санта Клара.

Ещорил поведе с 2:0 с голове на Артур (38) и Франко (43-дузпа), а иранецът Мехди Тареми върна надеждите на Порто в 49-ата минута, намалявайки резултата.

Драмата настъпи в последните минути на мача. Колумбиецът Луис Диас изравни в 84-ата минута, а 19-годишният Франсиско Консейсао донесе трите точки на "драконите" две минути, след като се появи на терена. Героят на Порто е син на старши-треньора на тима - бившият футболист Серджио Консейсао. След гола двамата избухнаха в луда радост и дълго се прегръщаха на пистата.