Тимът на Порто прегази един от най-големите си противници в Португалия – Спортинг Лисабон в дербито на местния шампионат. Домакините се наложиха с 3:0, а и трите попадения на „драконите“ бяха дело на Кристиан Тейо.

Бившият футболист на Барселона започна головия си рецитал в 31-ата минута, когато откри резултата. Тейо се разписа след ефектен пас на Джаксън Мартинес. Въпреки превъзходството на домакините до почивката, нов гол във вратата на Спортинг не падна.

Това все пак се случи веднага след началото на второто полувреме. В 58-ата минута Тейо отново бе в прегръдките на своите съотборници, а осем минути преди края нападателят оформи и своя хеттрик.

С успеха си Порто се доближи на четири точки от лидера Бенфика, който има 59-точки. Спортинг е трети с 47.