Порто победи Спортинг с 2:1 като гост в едно от най-големите дербита на Португалия. По този начин тимът вече е и едноличен лидер във временното класиране с 11 точки, докато домакините от Лисабон пропуснаха шанса си и вече са четвърти с девет.

Порто откри резултата в 18-та минута, когато една добра атака завърши с неособено добре покрития в наказателното поле Лисандро Лопес, който нямаше проблем да отбележи.

Томаш Коща фаулира Жоао Моутиньо в пеналта след половин час игра, и самият португалски национал реализира отсъдената дузпа, за да изравни резултата. Само две минути по-късно обаче Бруно Алвеш се разписа за гостите от пряк свободен удар за 1:2, което се оказа и крайният резултат в двубоя. Въпреки напрегнатото второ полувреме, и двата тима не успяха да се разпишат повече в мача и така тя приключи в полза на Порто.