Шампионът Порто стана първият отбор от 33 години насам, който завършва португалското футболно първенство без загуба. Това стана факт след победата на "драконите" с 2:0 срещу Маритимо благодарение на голове на Силвестре Варела и Валтер.

Порто спечели 25-а титла в Португалия преди месец и завърши сезона с 84 точки, записани след 27 победи и три равенства в шампионата.

Първенецът ще се изправи срещу Брага във финала на Лига Европа в сряда, а след това ще играе и последен мач за купата на Португалия. Португалският национал Варела даде преднина на Порто в резултата в 21-та минута след извеждащ пас на Фреди Гуарин, а Валтер добави последното попадение за крайното 2:0 в 32-та минута след гол с глава.

До този момент единственият непобеден португалски шампион за цял сезон беше воденият от Еузебио през 1973-а година отбор на Бенфика. Лисабонският клуб не допусна загуба и през 1978-а година, но тогава не триумфира с титлата.