Отборите на Порто и Спортинг остават на върха в португалското първенство, след като и двата отбора постигнаха убедителни домакински победи в 7-ия кръг и имат еднакви точки. Порто размаза с 4:0 Беленензес, а Спортинг се разправи с 5:1 с Витория Гимараеш.

Двата отбора имат по 17 точки, като драконите са с три гола по-добър баланс. Третото място е за Рио Аве с 14, следван от Брага с 13 точки.

Беленензес удържа нулево равенство до почивката, а през втората част се развихриха Хесус Корона, Ясин Брахими, Пабло Освалдо и Иван Маркано. Проблем за тях може да се окаже контузията на защитника Майкон.

Хеттрик за Спортинг реализира Ислам Слимани, който се разписа в 12-ата, 58-ата и 78-ата минута, а Теофило Гутиерес и Адриен Силва също добавиха по едно попадение. Гостите от Гимараеш останаха с десет души в 55-ата минута заради директен червен картон срещу Желсон Мартинеш.

Бенфика нямаше мач този уикенд, след като срещата с Униао Мадейра беше отложена заради гъста мъгла. /БТА