Класиралият се през седмицата за четвъртфиналите на Шампионската лига Порто победи тима на Навал с 2:0 в мач от 22-ия кръг от първенството на Португалия и увеличи аванса си на върха на четири точки.

Мариано Гонсалес вкара първият гол за драконите точно половин час след началото на срещата, а Лучо Гонсалес удвои в 68-ата минута за успеха на шампионите.

След като преследвачът Бенфика изненадващо загуби у дома от Витория Гимараеш с 0:1 в събота, столичаните се свлякоха на второ място, на пет точки след водача.

Спортинг пък се наложи над Рио Аве с 2:0 и се изкачи на втора позиция. Лъвовете имат четири точки по-малко от Порто и са с една пред Бенфика.

Четвърти в класирането с 37 точки - с 11 по-малко от Порто, е тимът на Брага, който завърши наравно 1:1 с гостуващия Академика.