Порто победи у дома с 2:0 Насионал Мадейра на Георги Чиликов в първи мач от 28-мия кръг на португалското първенство и се доближи до спечелването на втората си поредна титла.

След безрезултатно първо полувреме „драконите” поведоха в 67-мата минута на мача с гол на Андерсон. Две минути преди края на двубоя Фусиле успокои феновете на „синьо-белите”, заели своите места на стадион Драгао, правейки резултата 2:0.

Бившият национал на България Георги Чиликов не игра за гостите от остров Мадейра.

След днешния успех Порто вече има четири точки преднина пред втория Бенфика, които победиха Асонсиао Навал с 2:1, и шест пред Спортинг, като последните изиграли мач по-малко. Насионал е на осма позиция и ще пропусне евротурнирите през следващия сезон.