Отборът на Аякс донесе поредно разочарования на своите привърженици след като записа равенство 2:2 като гост на Витес в мач от поредния кръг на Ередивизие.

Мадс Юнкер откри резултата за Витес още в 7-мата минута след прехвърлящ удар над стража на Аякс Мартин Стекеленбург. Урби Емануелсон и Луис Суарес направиха пълен обрат само в рамките на 4 минути – между 46-тата и 50-тата.

Това обаче не бе достатъчно за победата, тъй като в 55-тата Хари Команс се възползва от пас на Юнкер и оформи крайното 2:2.

С това равенство Аякс продължи негативната си серия от 4 мача като гост без победа. Столичният клуб вече изостава на 5 точки от лидера ПСВ Айндховен, който победи Екселсиор с 2:1. Двата тима ще се изправят един срещу друг още в сряда.

Третият Фейенорд също се издъни като направи 1:1 като домакин на Грьонинген. Маркус Берг откри за гостите в 32-рата, а в самия край на първата фаст Фледерус си вкара автогол и донесе равенството за Фейенорд.