ФК Лозана претърпя поражение с 2:3 от Лугано в мач от четвъртия кръг на швейцарската Суперлига. Българският нападател на домакините Валери Божинов започна като резерва, а в 69-ата минута замени Марко Дели.

Лугано стартира по-добре срещата и след 12 минути игра излезе напред в резултата чрез Юнес Бну Маркус. Пет минути след това обаче Лозана върна интригата и направи 1:1.

През второто полувреме Лугано отново поведе, след попадедние на Стив Рулие в 53-ата минута, а Франческо Марджиота направи 2:2 в 82-ата минута.

Играчите на Лозана не успяха да опазят ремито до края на двубоя, след като в 85-ата минута Давиде Мариани донесе трите точки на Лугано.

В класирането Лозана е на деветото място с 1 точка в актива си. Лугано е седми с 4.