Ивелин Попов и неговият Кубан Краснодар се наложиха 1:0 над Амкар в едно от българските дербита в руската Висша лига.

Мачът бе решен едва в последните секунди, в добавеното време, с попадение на Джордже Букур.

Ивелин Попов бе един от най-добрите на терена, и заслужи висока оценка за представянето си. Захари Сираков игра до 67-та минута, а Георги Пеев се появи в игра в 74-та. На пейката за Амкар остана Петър Занев.

Тимът от Перм почти бе измъкнал точката от стадиона в Краснодар, когато Фегор Огуде остави гостите с човек по-малко, с червен картон.

В първата минута от добавеното време на 90-те, Букур се възползва от подаване на Шарл Каборе, и донесе успеха на Кубан.

След този четвърти кръг, Кубан има осем точки, а Амкар само една.

В друг мач от понеделник, Терек победи Мордовия с 1:0, с гол на Ризван Уциев в 69-та минута.