Българският национал Ивелин Попов изигра почти цял мач за своя Спартак Москва при успеха с 1:0 като гост над Терек Грозни. Той започна титуляр и беше сменен в продължението, но вече победата беше изкована.

Попето беше много активен в атака, но така и не можа да се отчете с гол или асистенция. Единственото попадение падна в 27-та минута, като тогава точен беше Маурисио след асистенция на Куинси Промес.

Домакините търсеха изравняването до самия край на битката, но така и не стигнаха до него. В последните минути на двубоя пък българинът беше заменен като тактическа смяна от Денис Давидов.

В крайна сметка този резултат се запази и така московчани задържаха върха и вече имат 37 точки, с шест повече от преследвача Зенит, на който обаче му предстои мач. Терек е на четвъртото място с 25 точки и изпусна да изпревари сгафилия по-рано през деня ЦСКА Москва.