Спартак Москва се класира за осминафиналите за Купата на Русия след чиста победа от 2:0 срещу на Кубан. Българският нападател на шампионите Ивелин Попов се появи в игра в 73-ата минута, като замени Фернандо.

Московчани контролираха мача през всичките 90 минути, контролираха играта, а превъзходството им бе материализирано от Куинси Промес, който реализира и двете попадения.

Спартак поведе в продължението на първата част. Футболист на гостите стигна до дъгата на наказателното поле, пусна пас към нахлулия отляво Куинси Промес, който с премерен удар откри за 1:0.

През втората част Промес бе хитро изведен отляво по атаката, възползва се от разкрилото се пред него пространство и с прецизен удар преодоля вратаря на Кубан за 2:0.

Малко след появата си на терена Попов се оказа в центъра на много опасна атака. Попето овладя добре и елиминира бранител по фланга, след което центрира към Самедов. Той от около седем метра прати топката над напречната греда.