Отборите на Полша и Словения не успяха да се победят в първата си световна квалификация тази вечер от група 3.

Домакините поведоха в резултата в 17-ата минута след точно изпълнена дузпа на Михал Зевлаков. Футболистите на Словения се върнаха в мача след десет минути игра, след попадение на Дедич.

През второто полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, въпреки че не липсваха положения и пред двамата вратари.

В друг мач от група 3 Словакия победи с 2:1 Северна Ирландия след попадения на защитника на Ливърпул Мартин Шкъртел и Хамсик. Голът за гостите бе дело на Дурица, който си вкара автогол.

В същото време Уелс се наложи с минималното 1:0 над Азербайджан в мач от квалификационна група 4. Единственото попадение за островитяните бе дело на Вокас няколко минути преди края на мача.