Уругвай спечели гостуването си на Колумбия с 1:0 с гол с глава на Себастиан Егурен в 14-ата минута, в квалификационна среща за Мондиал 2010 от зона Южна Америка.

С попадение на Пиеро Алва 6 минути преди почивката Перу надигра Венецуела с 1:0 у дома записа своята първа победа в тази кампания и вече има 6 точки. В състава на Перу не играха Паоло Гереро, който изтърпява наказание от 6 мача, както и Клаудио Писаро и Джеферсон Фарфан, извадени от състава от треньора Хосе дел Солар заради лоша дисциплина.

Еквадор пък спечели с 3:1 като домакин срещу Боливия и вече е на седмо място в класирането с актив от 8 точки.

Аржентина не успя да победи Парагвай и завърши 1:1 у дома, а нападателят Карлос Тевес беше изгонен за втори път в три мача в квалификационнен мач.

Тази нощ е двубоят между Чили и Бразилия. "Селесао" е на 6 място с 9 точки, докато Чили е на пета позиция с точка повече.