Победи постигнаха лидерите ПСВ Айндховен и Аякс в 26-ия кръг на холандската Ередивизие.

Водачът ПСВ победи с 4:1 Де Граафшап у дома с две попадения на Лазович и по едно на Бакал и Симонс, които се разписаха, след като гостите бяха повели с гол на Шьоне в седмата минута, като филипсите изравниха само минута по-късно, когато Лазович вкара за първи път в мача.

Тимът от Амстердам трудно спечели с 3:2 при визитата на пряк конкурент за второто място НАК Бреда и се укрепи в подножието на върха с голове на Клаас Ян Хунтелаар, Урби Емануелсон и Джони Хейтинга.

Айндховен е начело с девет точки преднина пред втория Аякс и с 11 пред третия Фейенорд Ротердам. На четвърто и пято място с са Грьнонинген и Бреда с 12 точки след ПСВ.