Президентът на УЕФА Мишел Платини заяви, че в днешно време не би имал никакъв шанс да играе в италианската Серия А, ако в момента бе професионален футболист.

55-годишният французин бе едно от най-големите имена в Италия през 80-те години, когато носеше фланелката на Ювентус.

„Не съм сигурен дали в този момент бих могъл да намеря място в италианското първенство. Сега има твърде много младежи в Серия А. Аз пристигнах тук на 27 години и въпреки че бях вече утвърден играч имах сериозни трудности в началото”, коментира Платини.

„Благодарение на моя опит обаче успях да се наложа в трудно първенство като италианското. Сега никой не би рискувал с футболист на моята възраст”, каза още босът нс европейския футбол.