Българският вратар Пламен Илиев беше титуляр при победата на Ботошани с 1:0 у дома срещу Поли Яш в среща от шестия кръг на румънското първенство. Той остана на терена почти до самия край на мача.

Лошата новина е, че завърши двубоя контузен. Бившият страж на Левски се наложи да бъде заменен, след като получи травма в добавеното време на двубоя.

Съотборникът му Радослав Димитров влезе като резерва в 75-ата минута на мача, заменяйки Куентен Мартинус. Фланговият футболист обаче така и не успя да помогне за положителен развой в мача.

Голът на победата за домакините реализира Габриел Вашвари седем минути преди края от дузпа. След този успех Ботошани се намира на осмо място в класирането с актив от шест точки. Победата е първа за отбора през новия сезон.