Отборът на Виктория Пилзен не остави шанс на Партизан в реванша от шестандесетинафиналите на Лига Европа. Чехите се наложиха с 2:0 и равенството 1:1 в първия двубой, с общ резултат 3:1  намериха място на осминафиналите във втория попрестиж турнир на Стария континент.

Попаденията за Пилзен отбелязаха Михаел Кръменчик и Алеш Чермак.

Пилзен категорично превъзхождаше своя съперник през първата част. Чехите стигнаха до по-чистите положения, а първата по-интересна ситуация бе в 11-ата минута. Томаш Хоржава се измъкна от противниковата отбрана и стреля от седна дистанция, но Владимир Стойкович внимаваше и улови без проблем. Минута след това Копиц с глава отклони много коварно топката, но Стойкович отново бе добре пласиран и спаси. В 25-ата минута домакините направиха страхотен пропуск. Даниел Колар шутира мощно от воле в наказателното поле, а топката профуча на сантиметри над напречната греда.

След почивката доминацията на Пилзен продължи, а в 52-ата минута Радим Резник получи много добре в пеналта, но не успя да се нагласи добре да стреля и прати топката покрай левия стълб.

Пет минути след това чехите пропиляха нов чудесен шанс. Роман Хубник достигна до отбита топка  в наказателното поле, но я прати встрани от левия стълб.

Превъзходството на Пилзен бе материализирано в 67-ата минута. Хейда центрира добре отдясно в наказателното поле, където Михаел Кръменчик се пребори добре и с удар лек под диагонал откри за 1:0.

Един по-редките шансове за „гробарите“ дойде в 83-ата минута, когато Сейдума Сума овладя една отбита топка в наказателното поле, но я прати над напречната греда.

В петата минута на добавеното време Виктория стигна до второ попадение. Алеш Чермак получи прецизен пас в пеналта и хладнокръвно оформи крайното 2:0.