Хърватският гранд Динамо Загреб, воден от българския си наставник Ивайло Петев, на практика си изкова място във финала за Купата на страната. "Модрите" размазаха с 6:0 в първия полуфинал тима на НК Сплит.

Така реваншът след две седмици е на практика безпредметен и ще бъде само за статистиката. А в герой в този мач се превърна Армин Ходжич, който реализира четири от попаденията. Другите две наниза младокът Анте Чорич.

Иначе още преди почивката беше ясно кой ще е победителят. След като Чорич откри резултата в 26-та минута, а Ходжич удвои в 37-та. След почивката само трябваше да се разбере каква ще е преднината на Динамо преди ответния сблъсък.

Ходжич оформи хеттрика си с головете в 51-та и 66-та минути, а Чорич направи 5:0 в 78-та. Крайното 6:0 беше оформено в 81-та минута след точно изпълнена от Ходжич дузпа.