Динамо Загреб защити титлата си в хърватското първенство, след като два кръга преди края шампионите от последните четири години победиха с 2:0 Славен Белупо и станаха недостижими на върха в класирането.

С тази победа Динамо събра 73 точки, с шест повече пред големия съперник Хайдук Сплит, който победи у дома Шибенкик също с 2:0 в друга среща от 31-я кръг.

Бразилският нападател Самир даде преднина на Динамо в десетата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу плеймейкъра на домакините Милан Бадел.

Марио Манджукич, който пропусна няколко чисти положения през първата част, вкара шампионския гол за 2:0 малко след почивката.

Вратарят на домакините Томислав Бутина бе изгонен с червен картон в 66-ата минута за нарушение извън наказателното поле, но Динамо не допусна гол във вратата си за наслада на феновете, които бяха препълнили стадион Максимир.

Динамо Загреб може да спечели дубъл в Хърватия на 28 май, когато е реваншът за Купата на Хърватия срещу Хайдук Сплит. Шампионите имат преднина от 3:0 след първия мач.