Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа – Ференцварош, постигна икономична победа в седмия кръг на OTP Bank лигата в Унгария. На своя „Групама Стейдиъм” „Фради” взе победа с 1:0 над гостуващия Кисварда, за да се доближи на три точки от лидера Мол Фехервар. Въпреки това, тимът на Георги Миланов е с 18 точки, но и с мач по-малко.

Победата за Ференцварош дойде в заключителните минути на мача, когато Леандро матира вратаря Фелипе, за да зарадва изпълнения до краен предел с фенове „Групама Арена”.

Унгарският гранд приема Лудогорец идния четвъртък във втори мач от групите на Лига Европа. Лудогорец води с три точки в групата след успеха над ЦСКА Москва с 5:1, докато унгарците стартираха с равенство при гостуването си на Еспаньол в Барселона.