Пенярол победи с 1:0 Велес Сарсфийлд в първа полуфинална среща за Копа Либертадорес и си осигури чист аванс срещу аржентинския гранд преди реванша в Буенос Айрес. Двата отбора ще се борят за класиране на финал срещу победителя от двойката Сантос - Серо Портено, като бразилците водят също с 1:0 след домакинството си.

Уругвайският тим Пенарол поведе в резултата малко преди почивката, когато ветеранът Дарио Родригес вкара с глава след центриране от корнер. Малко преди този гол изглеждаше, че Велес ще стигне с лекота до победата, но Рики Алварес и Емилио Папа пропуснаха да отбележат след чудесни подавания на Хуан Мануел Мартинес.

След почивката аржентинците притиснаха съперника в неговата половина, но не намираха правилния път през сгъстената защита. Мартинес все пак успя да вкара топката във вратата на Пенярол, но неговото попадение беше отменено поради игра с ръка и мачът завърши при резултат 1:0 в полза на домакините.