Уругвайският Пенярол и бразилският Сантос завършиха наравно 0:0 в първия финален мач в турнира по футбол Копа Либертадорес, игран на стадион "Сентенарио".

В един от класическите мачове на Южна Америка двата отбора не успяха да се изненадат и логично двубоят завърши без отбелязан гол.

Четири минути преди края попадение за Пенярол правилно бе отменено заради засада.

Най-чистите положения в полза на Сантос бяха пропуснати от нападателите Неймар и Зе Едуардо. Ветеранът Дарио Родригес от Пенярол не успя да даде аванс в полза на уругвайския отбор през втората част.

Двубоят се игра пред повече от 60 хиляди зрители в Монтевидео. Във втората среща, която ще се проведе следващата седмица в Сао Пауло, домакинско предимство ще имат бразилците.

Пенярол и Сантос са два от най-популярните отбори в Южна Америка и са спечелили множество титли на домашната и на международната сцена.