Партизан победи Цървена звезда с 2:0 в 136-то вечно дерби и почти си осигури шампионската титла по футбол на Сърбия.

След 24-тия кръг Партизан има 56 точки в актива си и е с голям аванс пред останалите отбори: Войводина /Нови сад/ е на второ място с 43 точки, а Цървена звезда е на трето място във временното класиране с 42 точки.

На своя стадион Партизан поведе още в 12-та минута с гол на най-добрия реализатор в първенството до този момент Ламин Диара. През целия мач футболистите на Партизан доминираха и в 82-та минута резервата Никола Вуйович оформи крайния резултат - 2:0 за Партизан.

Показателен факт за мача е, че отборът на Цървена звезда отправи само един удар във вратата на Партизан - Абубакар Оумару в 57-та минута, а вратарят на "звездашите" Стаменкович спаси бившия европейски шампион от разгромна загуба с няколко отлични намеси.