Като гост Партизан спечели драматично полуфинала срещу Цървена звезда с 3:2 и се класира за финала за Купата на Сърбия.
Пред само 18000 зрители на Мала Маракана гробарите дръпнаха с 2:0 с попадения на сенегалеца Ламин Диара, който матира защитата на червено-белите, водена от сънародника му с български паспорт Ибрахима Гай в 13-ата и 22-ата минути.
Звездашите се върнаха с мача с гол на Игор Бурзанович в 54-ата, а Ненад Йестерович изравни за 2:2 в 67-ата. Йоветич донесе успеха на гостите в редовното време след пас на героя в този мач Диара в 79-ата минута.
На финала Партизан ще срещне Земун, който също в белградски сблъсък победи ОФК след равенство 1:1 и успех с 5:4 след дузпи.
В шампионата гробарите са начело, като осем кръга преди края водят на Цървена звезда с три точки, а ОФК Белград е десети от 12 отбора и се бори за оцеляване.
![Партизан изхвърли Цървена звезда за Купата](https://m3.netinfo.bg/media/images/11669/11669765/960-600-partizan-izhvyrli-cyrvena-zvezda-za-kupata.jpg)
Специално съдържание
Коментирай