Тимовете на Партизан и Цървена звезда завършиха 1:1 в дербито на западната ни съседка. Срещата беше част от 9-ия кръг на сръбското първенство. Така “звездашите” за първи път от началото на сезона загубиха точки. Те остават лидери в класирането с 22 точки (и мач по-малко), докато Партизан е трети с 20 точки. Втори в класирането е тимът на Раднички Ниш също с 20 точки.

“Гробарите” излязоха напред в резултата с хубав гол на Рикардо Гомеш в 33-ата минута. Нападателят от Кабо Верде се възползва от грешен пас на Ричмънд Боаки и след чудесна индивидуална акция и шут извън наказателното поле опъна мрежата зад бившия страж на Лудогорец Милан Борян.

В 74-ата минута Боаки съумя да изкупи греха си за грешката през първата част и донесе точката на Звезда. Той се разписа с глава след центриране от ъглов удар, вратарят Владимир Стойкович изби, но топката беше преминала, поне според рефера, голлинията и това означаваше попадение.