Цървена звезда и Партизан завършиха 1:1 в 151-о издание на вечното дерби на Сърбия, което беше оцветено и от сблъсъци между фенове и полицаи по трибуните.

Двата отбора си размениха по един гол в самия край на мача, като попадението за Партизан падна след груба вратарска грешка.

Звезда поведе с гол на Предраг Сикимич в 85-а минута, а точката за Партизан донесе Евертон с удар от дистанция и неубедителна намеса на стража на "червено-белите" Дамир Кариман.

Иван Бандаловски игра цял мач за Партизан, а другият българин в състава на "гробарите" - Валери Божинов, се появи в игра в 74-а минута на мястото на Илич.

Ремито запази статуквото в класирането: Цървена звезда е убедителен лидер с 42 точки, а Партизан е на трето място с 28 точки. Втори е Чукарички с 30 точки./БТА