Партизан Белград спечели Купата на Сърбия по футбол, след като на финала победи втородивизионния Земун с 3:0 с хеттрик на Ламин Диара.

Партизан все още има шанс да се бори и за титлата в Сърбия, след като води с три точки на върха в класирането пред шампионите от Цървена звезда четири кръга преди края на сезона. За Партизан това е 10-та Купа на Сърбия и първа от 2001-ва година насам.

Отборът на Земун, който рискува да изпадне в трета сръбска дивизия, ще играе в турнира за Купата на УЕФА, ако Партизан спечели шампионската титла. Диара откри резултата в 12-та минута. Той бе изведен сам срещу бившия вратар на Партизан Неманя Йовшич от португалкия полузащитник Морейра, който преодоля двама защитници.

Сенегалският нападател направи 2:0 малко преди почивката, а третия си гол в мача реализира с глава в добавеното време.