Селекционерът на националния отбор по футбол на Южна Африка Карлос Алберто Парейра засипа с похвали отбора си, който направи 1:1 в контролна среща с Парагвай в Асунсион. Парейра събра група от 29 футболисти, само от местното първенство, които заведе на интензивен едномесечен лагер в Южна Америка.

Малко преди края на първото полувреме домакините от Парагвай, които също заложиха на експериментален състав,откриха резултата. Мануел Естигарибия се разписа в 37-ата минута, но в 71-ата минута Сифиве Чабалала изравни за южноафриканците.

"Горд съм с представянето на нашия отбор. Показахме добър футбол, борихме се здраво. Дори Бразилия и Аржентина щяха да се измъчат срещу нас”, каза Парейра след равенството.

В понеделник тимът на Южна Африка се прибира у дома, след което бразилският треньор ще селектира нова група. Седмица по-късно новата група заминава за десет дни на втори лагер, който ще се проведе в Германия.

Домакините на предстоящото Световно първенство са в група А заедно с отборите на Мексико, Уругвай и Франция.