Парагвай стартира Копа Америка с зашеметяващ резултат – 5:0, срещу Колумбия и по този начин направи голяма крачка към следващия етап на турнира.

С основен принос за победата бе звездата на тима Роке Санта Круз, който се записа с хеттрик.

Още в 27-та минута Колумбия изпусна своя шанс, Алваро Хосе Домингес пропусна да ре разпише от бялата точка като изпрати слабо топката в долния десен ъгъл и не затрудни вратаря.

Ответният удар от страна на Парагвай не закъсня. Две минути след това Роке Санта Круз вкара първия си гол.

Още в самото начало на второто полувреме футболистът на Байерн увеличи преднината на своя отбор, а в 80-та отново Роке Санта Круз направи резултата класически след поредното неразбирателство от страна на защитата на Колумбия.

До края на двубоя влезлият като резерва Кабаняс направи резултата 5:0 след два бързи гола в 85-та и 88-та минути.