“Черно-белите” от Солун се наложиха с 2:1 над досегашния лидер в минитурнира АЕК (Атина) и събраха 9 точки. АЕК остава на 2-о място с 8, а Панатинайкос разби с 3:0 Олимпиакос (Волос) и се нарежда 3-и със 7.

Сензацията от Волос, който влезе от втора лига миналата година, има 3 и сигурно участие в Лига Европа.

В следващия пети кръг Панатинайкос приема ПАОК, а АЕК гостува на Олимпиакос във Волос. Победителят в плейофа печели правото на участие в квалификациите за място в Шампионската лига в потока на отборите, които не са първенци.

Начо Скоко изведе АЕК напред в резултата в 14-ата минута, но Пабло Гарсия изравни след още толкова минути игра. Виктор Бермудес- Витоло пък донесе успеха на ПАОК от дузпа в 37-ата минута. АЕК остана с десет души в 73-ата минута заради втория жълт картон на Григорис Макос, както и ПАОК заради директния червен картон на автора на първото си попадение Гарсия.
Луис Гарсия,

Джибрил Сисе и Костас Кацуранис пък вкараха във вратата на гостите от Волос, но Панатинайкос ще бъде лишен от плеймейкъра си Кацуранис заради червен картон в последните секунди.