Панатинайкос триумфира с титлата в гръцкото първенство, след като постигна победа с 2:0 при домакинството си на Ираклис от 29-я кръг. Грандът от Атина спечели 20 шампионска титла в своята история.

ПАО поведе още в 1-та минута с попадение на Джибрил Сисе, който се възползва от грешка в отбраната на Ираклис.

В 45-та минута Сотирис Нинис с великолепен удар от около 25 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Мбантис.

През второто полувреме футболистите на Панатинайкос владееха топката и създадоха няколко опасни положения, но не успяха да ги реализират.

Олимпиакос спечели с 2:0 при гостуването си на Пантраикикос, но въпреки това „бяло-червените” остават на второ място.

Панатинайкос е с 67 точки и е на шест пред Олимпиакос, който е с 61 точки, а до края на сезона остава един кръг.

Това е едва втората титла за Панатинайкос в последното десетилетие. За последен път „детелините” триумфираха през 2004 година.

Панатинайкос може да направи дубъл, след като се класира за финала на турнира за купата на Гърция, където на 24 април ще играе с Арис Солун.