Панатинайкос победи АЕК с 2:1 в голямото дерби от осмия кръг от първенството на Гърция по футбол.

Символичните домакини поведоха с 2:0 с голове на Димитриос Салпигидис (6) и Евангелос Манциос (34) преди Николаос Либерапулос да намали четири минути преди почивката.

Този резултат се запази до края на двубоя. Двата тима завършиха с по 10 души, след като от игра бяха изгонени Антони Серич от домакините в 72-та минута и Траянос Делас от гостите в 77-та минута.

Така Панатинайкос измести АЕК от върха в класирането, като набра актив от 19 точки. След втората си поредна загуба АЕК отстъпи на втора позиция с 19 точки.

Левадиакос под ръководството на Георги Василев постигна първа победа като гост, надделявайки над ОФИ с 2:1 и се измъкна от зоната на изпадащите. В момента новакът е на 12-о място със 7 точки.

от събота: Астерас Триполис - Олимпиакос - 1:0

Начело във временното класиране е Панатинайкос с 19 точки, пред АЕК - 18, Арис - 16, Олимпиакос - 15, Паниониос - 14.