Мартин Палермо спаси Бока Хуниорс от домакинска загуба от парагвайския Либертад в първи четвъртфинален мач за Копа Либертадорес, след като голямата звезда на аржентинския отбор Хуан Роман Рикелме изпусна дузпа.

След повече от час безрезултатна игра бившият плеймейкър на Виляреал получи правото да изпълни да изпълни 11-метров наказатален удар в 64-тата минута на мача, Рикелме би слабо и вратарят на гостите Луис Барбат спаси удара му.

Маурисио Каранта изведе Либертад, който миналата година стигна до полуфинал в турнира, напред в резултата в 82-рата минута след изпълнение на пряк свободен удар.

Две минути преди края на мача гол на Мартин Палермо бе отменен заради засада. В продължението на мача обаче голаджията бе безпогрешен и докара мача до равенството 1:1, даващо шанс на Бока, да продължи на полуфинал.