Мартин Палермо отбеляза 218-ия си гол за Бока Хуниорс при равенството 4:4 като гост на Велес Сарсфийлд в мача от седмия кръг на аржентинското футболно първенство "Клаусура".

Така 36-годишният нападател изравни клубния рекорд на най-добрия реализатор досега в историята на "синьо-жълтите" Роберто Черо от 1938 година.

Палермо, който пропусна дузпа в средата на първата част, се реваншира в 39-ата минута, когато засече пас от ляво на Хуан Роман Рикелме.

Бока допусна пълен обрат, въпреки че водеше с 3:1 след час игра, но в крайна сметка измъкна точката с изравнително попадение на Гари Медел в 89-ата минута.

С два гола за домакините се отличи уругваеца Сантиаго Силва, а Велес излезе начело в класирането с 12 точки и по-добра голова разлика от Колон и Годой Крус.