Кот д'Ивоар и Демократична Република Конго са поредните отбори, които завършиха наравно (2:2) в турнира за Купата на Африканските нации.

Конго на два пъти повеждаше, но все пак котдивоарците стигнаха до равенството.

Резултатът откри  Неескенс Кебано в 10-ата минута с хубав диагонален удар от средна дистанция.

16 минути по-късно Уилфрид Бони донесе равенството за Кот д'Ивоар, след центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле.

Само две минути след това обаче, конгоанците възстановиха преднината си. Жуниор Кабананга, който асистира за първото попадение, остана абсолютно непокрит от защитата и от близко разстояние вкара за 2:1.

В 67-ата минута равенството отново бе налице. Сере Дие изненада вратаря с изстрел отдалеч и така се разписа за крайното 2:2.

Така ДР Конго е първа в група "C" с 4 точки, а Кот д'Ивоар на втора позиция с 2 точки.