С попадения на Адам Дикинсън и Чад Куумбъс новозеландският първенец Оукланд Сити надви с 2:0 Ал Ахли (ОАЕ) в първа среща от

Световното клубно първенство. Надеждите на домакините от ОАЕ бяха попарени с далечен удар на Чад Куумбъс от 30 метра в 67-ата минута, след като те бяха тръгнали да изравняват резултата. В последните секунди на първата част новозеландците откриха резултата чрез Адам Дикинсън, който засече перфектно центриране на Джейсън Хейн.

Веднага след началото на втората част арабите натиснаха за радост на своите фенове на стадион Мохамед бин Зайед.

Най-чистото положение пропусна капитанът Салем Хамис, който от 10 метра прати топката над гредата. Малко след това бразилският нападател на домакините Баре също изтърва чиста ситуация, а след втория гол на Оукланд Сити мачът просто се доиграваше.

След като елиминираха домакините от Ал Ахли, момчетата от Нова Зеландия ще срещнат на четвъртфинала Атланте Канкун (Мексико).